×
VIBORG AFD. - DANSK POLITIHUNDEFORENING
7
6
5
4
3
2
1
OMRÅDE
OMRÅDER
FORSIDEKALENDERBESTYRELSESIDSTE NYTPOLITIHUNDEN

 Medlemmer

Navn : Henrik Andersen
  Konkurrencefigurant
Hund : Crympe Bedste Snot Hvalp
  Bickie
DKK nr. DK05165/2015
Race : Schæferhund, stockhåret 
Køn : Tæve
Født : 19.03.2015
PH : 67/2016
Klasse : Vinderklassen
 
Navn : Louise Andersen
  Instruktør
  Konkurrencefigurant
Hund : Bergmanns Darwin
  Darwin
DKK nr. DK00873/2022
Race : Schæferhund, stockhåret 
Køn : Han
Født : 11.12.2021
PH : -
Klasse : Kåringsklassen
     
Navn : Eva Kvolsgaard Bertelsen
  Instruktør
  Dommer
  Konkurrencefigurant
   
Navn : Carsten Schmidt Christensen
Hund : WorknDream Bowie
  Bowie
DKK nr. DK08142/2021
Race : Rottweiler
Køn : Han
Født : 18.03.2021
PH : -
Klasse : Kåringsklassen
   
Navn : Carsten Steen Hansen
  Instruktør
  Konkurrencefigurant
  Dommer
   
Navn : Torben Høj Hansen
 
Navn : Helle Holmgaard
Hund : Kaisi
  Kaisi
DKK nr. -
Race : Rottweiler
Køn :  
Født :  
PH :  
Klasse : Kåringsklassen
 
Navn : Henry Jensen
  Konkurrencefigurant
Hund : Vindelsbo's Xavi
  Xavi
DKK nr. DK18550/2019
Race : Rottweiler
Køn : Han
Født : 01.10.2019
PH : -
Klasse : Kåringsklassen
 
Navn : Morten Jensen
Hund :  
  Dumle
DKK nr. -
Race : Labrador
Køn : han
Født : 01.05.2018
PH : -
Klasse : Kåringsklassen
 
Navn : Susanne Irene Larsen
  Konkurrencefigurant
Hund : Callis Varangian Asti
  Asti
DKK nr. -
Race : Doberman
Køn : Tæve
Født : 15.08.2019
PH : -
Klasse : Kåringsklassen
 
Navn : Svend Lauridsen
 
Navn : Eva Marie Lausten
Hund : Team Englund's Rio
  Rio
Dkk nr. DK05865/2020
Race : Schæferhund, stockhåret 
Køn : Han
Født : 13.03.2020
PH : -
Klasse : Kåringsklassen
 
Navn : Kurt Thorsager Madsen
Hund : Bergmanns Dixie
  Dixie
DKK nr. DK00877/2022
Race : Schæferhund, stockhåret 
Køn : Tæve
Født : 11.12.2021
PH : -
Klasse : Kåringsklassen
 
Navn : John Ove Nielsen
  Instruktør
Hund : Skusterhusets Rasko
  Rasko
DKK nr. 06228/2014
Race : Schæferhund, stockhåret 
Køn : Han
Født : 02.04.2014
PH : -
Klasse : Kåringsklassen
 
Navn : Knud Nielsen
Hund : Team Englund's Nala
  Nala
DKK nr. DK16340/2018
Race : Schæferhund, stockhåret 
Køn : Tæve
Født : 01.08.2018
PH : 37/2020
Klasse : Kriminalklassen
 
Navn : Mathias Serup Christensen
Hund : Kweo's Quebec
  Quick
DKK nr. DK14376/2020
Race : Schæferhund, stockhåret 
Køn : Han
Født : 09.07.2020
PH : -
Klasse : Kåringsklassen
   
Navn : Niels Nørgaard
 
Navn : Erik Mogensen
  Æresmedlem
  Instruktør
 
Navn : Simon Saugmann Emborg
Hund : Møllers Wega
  Luna
DKK nr. DK07598/2018
Race : Schæferhund, stockhåret 
Køn : Tæve
Født : 25.04.2018
PH : 38/2020
Klasse : Kriminalklassen
 
Navn : Eva Marie Althoff Schäfer
  Konkurrencefigurant
Hund : Ellie vom Hause Neska
  Ellie
DKK nr. -
Race : Rottweiler
Køn : Tæve
Født : 26.10.2022
PH : -
Klasse : Kåringsklassen
   
Navn : Lora Romby Bjerg Sørensen
    
Navn : Søren Bo Sørensen
  Instruktør
  Konkurrencefigurant
  
Navn : Solveig Søvang
Hund : Billy
  Billy
DKK nr. DK03705/2014
Race : Hollandsk Hyrdehund, korthåret 
Køn : Han
Født : 15.02.2014
PH : 18/2021
Klasse : Unghundeklassen
 
Navn : Claus Thidemann
  Instruktør
  Dommer
  Konkurrencefigurant
  Øvelse 11 Figurant
Hund : Havrevingens Pepsi
  Pepsi
DKK nr. DK14059/2021
Race : Hollandsk Hyrdehund, korthåret 
Køn : Han
Født : 14.07.2018
PH : -
Klasse : Unghundeklassen
Hund : Quatro V.D. Lemahof
  Cola
DKK nr. DK02163/2022
Race : Malinois
Køn : Han
Født : 16.02.2021
PH : -
Klasse : Kåringsklassen
   
Navn : Charlotte Villekjær
  Instruktør
Hund :  
   
DKK nr.  
Race : Schæferhund, stockhåret 
Køn : Han
Født :  
PH : -
Klasse : Kåringsklassen
 
Navn : John Weinreich
Hund : Sandtofte Kira
  Kira
DKK nr. DK00639/2022
Race : Schæferhund, stockhåret 
Køn : Tæve
Født : 28.11.2021
PH : -
Klasse : Kåringsklassen
 
Navn : Holgerd Virenfeldt
  Instruktør
  Dommer
  Konkurrencefigurant
 
Navn : Viktorija Zarecka
Hund : Møllers Darvin
  Darvin
DKK nr. DK07976/2019
Race : Schæferhund, stockhåret 
Køn : Han
Født : 27.04.2019
PH : -
Klasse : Kåringsklassen