OMRÅDE 2 - DANSK POLITIHUNDEFORENING
7
6
5
4
3
2
1
OMRÅDE
OMRÅDER
FORSIDEAktiviteterAfdelingerPH-ProgramLedelsenOm Område 2Kontakt
NYHEDER & INFO

06/11 2023
Stort Tillykke !

Vinder Unghundeoprykning Efterår 2023
Lars Høstrup Sønderholm og Hulgaards A-Franka (Franka),
Dansk Politihundeforening, Odder Afd.
Unghundeoprykningen blev afholdt af
Dansk Politihundeforening, Odder Afd.


Nr. 2 Unghundeoprykning Efterår 2023
Solveig Hedegaard Jensen og Ally (Kiara),
Dansk Politihundeforening, Herning Afd.


Nr. 3 Unghundeoprykning Efterår 2023
Teddy Rasmussen og Bergmanns Cody (Cody),
Dansk Politihundeforening, Silkeborg Afd.


Nr. 4 Unghundeoprykning Efterår 2023
David Mach og Hulgaard's Yoda (Yoda),
Dansk Politihundeforening, Randers Afd.


Nr. 5 Unghundeoprykning Efterår 2023
Camilla Lyhne Ravkilde og Møllers Lilli (Chenin),
Dansk Politihundeforening, Silkeborg Afd.
 


15/10 2023

Elitehundestævnet 2023

afholdt af Dansk Politihundeforening, Aarhus Afd.


Vinder af Elitehundestævnet 2023
Bettina Mathiessen og Møllers Hjalte (Kenzo), Herning Afd.


Nr. 2 til Elitehundestævnet 2023
Jens Henrik Haagensen og Crympe Frække Frederik (Frække), Randers Afd.



 


29/09 2023

JM 2023 - TILLYKKE ???

Nr. 1 Claus Thidemann & Havrevingens Pepsi (Pepsi), Viborg Afd.
Nr. 2 Teddy Rasmussen & Bergmanns Cody (Cody), Silkeborg Afd.
Nr. 3 Jimmi Allison & Fuglsangs Grå Delta (Delta), Dronninglund Afd.

? Bedste øvelse 1-6 +11
Jimmi Allison & Fuglsangs Grå Delta (Delta), Dronninglund Afd.




29/09 2023
Stort Tillykke !
Vinder af DM Udtagelsen i Patruljeklassen
Jesper Daa Kjellerup og Amagers Olsen (Cody),
Dansk Politihundeforening, Herning Afd.
Udtagelsen i Patruljeklassen blev afholdt af
Dansk Politihundeforening, Herning Afd.

Nr. 2 til DM Udtagelsen i Patruljeklassen
Anders Borchers Olsen og Team Englund´s Karo (Karo),
Dansk Politihundeforening, Odder Afd.

Nr. 3 til DM Udtagelsen i Patruljeklassen
René Tagmose Eriksen og Hesselballe Gatos (Gordon),
Dansk Politihundeforening, Randers Afd.

Nr. 4 til DM Udtagelsen i Patruljeklassen
Julie Brauner Birkefeldt og Team Otkjærs Ezzi (Ezzi),
Dansk Politihundeforening, Silkeborg Afd.




 


26/08 2023
Stort tillykke til
Jens Henrik Haagensen og Crympe Frække Frederik fra Randers PH
med 1. pladsen til Kriminaludtagelsen ???
Udtagelsen blev tilrettelagt af Grenå PH

Stort tillykke til
Rita Andersen og Team Englunds Qimmi fra Odder PH
med 2. pladsen til Kriminaludtagelsen

Stort tillykke til
Claus Sørensen og Argi fra Silkeborg PH
med 3. pladsen til Kriminaludtagelsen



14/05 2023
Kåringskonkorrence 14/5 2023 i Viborg
Stort Tillykke !
Vinder af Kåringskonkurrencen
Lars Sønderholm og Hulgaard's A-Franka (Franka),
Dansk Politihundeforening, Odder Afd.

Stort Tillykke !
Nr. 2 til Kåringskonkurrencen
Mona Tøttrup Jensen og Herbie (Herbie),
Dansk Politihundeforening, Randers Afd.

Stort Tillykke !
Nr. 3 til Kåringskonkurrencen
Jakob Eskesen og Weedfald Isbjørn (Bjørn),
Dansk Politihundeforening, Viborg Afd.



30/04 2023
Stort Tillykke !

Bedste Område 2 resultat ved Kriminaloprykningen

Jens Henrik Haagensen og Crympe Frække Frederik (Frække),
Dansk Politihundeforening, Randers Afd.

Kriminaloprykningen blev afholdt af
Dansk Politihundeforening, Herning Afd



26/03 2023
Stort Tillykke !

Vinder af Unghundeoprykning
Maia Henriksen og Smedebakkens Platon (Platon),
Dansk Politihundeforening, Randers Afd.

Unghundeoprykningen blev afholdt af
Dansk Politihundeforening, Randers Afd.

Nr. 2 Unghundeoprykning
Lotte Ablildgaard og Svogerslevs Kian (Kian),
Dansk Politihundeforening, Herning Afd.

Nr. 3 Unghundeoprykning
Thea Amanda Kjellerup og FurAndPaws Jacko (Jaco),
Dansk Politihundeforening, Herning Afd.

Nr. 4 Unghundeoprykning
Claus Mortensen og Møllers Guinness (Guinness),
Dansk Politihundeforening, Silkeborg Afd.

Nr. 5 Unghundeoprykning
Richard Leth og Hulgaard's Zilla (Zilla),
Dansk Politihundeforening, Aarhus Afd.



25/02 2023

NATØVELSE 2023

Vinder Natøvelse 2023 i Område 2.
Henrik Søegaard, 
Maria Møller og Smedebakkens Vupti (Vupti),
Dansk Politihundeforening, Aarhus Afd.

 

Nr. 2 Natøvelse 2023 i Område 2.
Henriette Aarhus, Jesper Aaen og Bodhi Magic of Heroes (Bodhi),
Dansk Politihundeforening, Silkeborg Afd.

 

Nr. 3 Natøvelse 2023 i Område 2.
Kurt Thorsager Madsen, Knud Nielsen og Team Englund’s Nala (Nala),
Dansk Politihundeforening, Viborg Afd.




16/10 2022

Elitehundestævne 2022

Elitehundestævnet i Område 2.

Nr. 1 Jens Henrik Haagensen og Crympe Frække Frederik (Frække), Randers Afd.
Nr. 2 Jesper Daa Kjellerup og Amagers Olsen (Cody), Herning Afd.
Nr. 3 Julie Brauner Birkefeldt og Team Otkjær’s Ezzi (Ezzi), Silkeborg Afd

Stort Tillykke !

Elitehundestævnet blev afholdt af
Dansk Politihundeforening, Randers Afd.

Se resultatlisten her