×
DANSK POLITIHUNDEFORENING NÆSTVED AFD.
7
6
5
4
3
2
1
OMRÅDE
OMRÅDER
FORSIDEOpvisningsholdFor medlemmerKennelerINTERN

Unghundekonkurrence samarbejde, d. 25-02-2024 i Næstved
Tilrettelægger: Helle Bejrholm
Stort tillykke til alle med resultaterne.


Unghundeoprykning i Vordingborg d. 29-10-2023
konkurrenceleder: Dan Denvatier
Overdommer: Svend Erik Langhof Hansen
Stort tillykke til alle med resultaterne.


Klubmestermesterskab d. 08-10-2023 unghunde
Tilrettelægger: Gitte skov Larsen

 Vi kipper med flaget for Benny M. Pedersen m/ Møllers Fenja som blev klubmestre.

Tillykke med resultatet.

Sjællandsmesterskabet i Frederiksværk-Gribskov og Helsingør
d. 10-09-2023

Tilrettelæggere: Frederiksværk-Gribskov og Helsingør Foreninger.

Stort tillykke til Peter Engsvang som blev Sjællandsmester m/ Smøgens  Isak
                                                            

 


Unghundeoprykning i Østsjælland d. 26-03-2023
Konkurrenceleder: Axel AHM
Overdommer: Niels Thiem, Holbæk

Vi kipper med flaget for Bodil Hansen m/Fuglsangs Celina 173,0 P. Velkommen i Patruljeklassen.
Stort tillykke til Henrik Gehlert m/ 3 pladsen.





Stort tillykke til alle med resultaterne.


Unghundeklassen Samarbejde i Østsjælland d. 26-02-2023
Tilrettelægger: Knud Møller

Stort tillykke med resultaterne.

 


Konkurrenceleder: Tina Kværnø & Gitte Skov Larsen, unghundeoprykning, Næstved 30-10-2022

Overdommer: Jørgen Hansen Ringsted

Vi kipper med flaget for Yurdaer Lyal Dumlu m/  Nirvana vom der Gewurzweise  175,3 P., tillykke med den hele oprykning og flotte 2 plads. velkommen i patruljeklassen.
Asger Christensen m/  kongeskoven Xaro 170,3 P. tillykke med den hele oprykning og flotte 3 plads. velkommen i patruljeklassen.
Tillykke til Bodil Hansen & Henrik Gelhert som hver fik en halv oprykning

Stort tillykke til alle med resultaterne. tillykke med de hele og halve oprykninger.


                                                                                    Mille, Lyal, Asger og Bodil

 


Unghundeklassen i Næstved d. 01-02-10-2022

Tilrettelægger: Jesper K. Hansen Klubmesterskab

Vi kipper med flaget for Hanne T. Pedersen m/ Smøgens  Emma som blev klubmester m/ 162,2 P. der deltog 7 HF.
Bodil blev nr. 2 m/ 152,4 P. stort tillykke.
Lyal blev  nr. 3 m/ 150,9 P. stort tillykke.


                                             Hanne m/ Smøgens Emma

 

                                                                         Bodil m/ Celina

                                                                            Lyal m/ Nirvana

Stort tillykke til alle med resultaterne.
 


Unghundeklassen Samarbejde d. 18-09-2022
Tilrettelægger : Marianne Priess, Holbæk 

 

 

Vi kipper med flaget for Asger m/ kongeskovens Xaro


 




Tilrettelægger: Dennis de Fries, Ringsted Sjællandsmesterskab 11-09-2022

 


Stort tillykke til Sjællandsmesteren Peter Svane og Malene Bonde, de blev bedste klub. flot resultat.

Pokalen

Stort tillykke til alle med resultaterne, det var en svær konkurrence.


Unghundeklassen d. 24-06-2022
Tilrettelæggere: Lisbeth T. Dahl & Ida Boberg, Næstved
vi kipper med flaget forAsger, Lisbeth, Lyal, Ida & Henrik

Stort tillykke med resultaterne.

Nr.  Navn Hund Point
1.       Asger Christensen kongeskovens Xaro 156,0
2. Yuardar Lyal Dumlu
Nirvana vom der Gewürzweise
155,8
3. Henrik Gehlert Karma Vom  Altdeutchen Eck 145,2
 


Konkurrenceleder:  Boye Holm Nakskov 27-03-2022 Unghundeoprykning

Overdommer: Jan Larsen

Vi kipper med flaget for Jesper K. Hansen m/ Møllers Feo og Leo Sørensen m/ Møllers Rex, velkommen i Patruljeklassen begge to.

Leo m/ Møllers Rex, Næstved,  Jesper m Møllers Feo, Næstved, Martin Balch, Nykøbing F.

Et stort tillykke til alle med de hele og halve oprykninger.



Et stort tillykke til alle med deres Resultater.


Unghundeklassen Samarbejde Korsør d. 27-02-2022

Tilrettelægger: Rasmus Sjøgren

Vi kipper med flaget for Jesper K. Hansen   m/ Møllers Feo. Stort tillykke  med det flotte resultat.

Finn, Jesper & Lene

Jesper m/ Møllers Feo

Et stort tillykke til alle med resultaterne.