×
PH ØSTSJÆLLAND
7
6
5
4
3
2
1
OMRÅDE
OMRÅDER
FORSIDEBestyrelsenLydighedsholdResultaterSponsorerINTERN

2024


Unghundeoprykning Kaisholm 24/03/2024
 
Hundefører Hund Point Placering
Sif Schrøder Rauna 173,3 1
Tina Kofod Leika 151,6 3
Claus Jensen Pingo 145,8 4
Maibrit Gyring Mille 144,6 5
Ib H Rydén Cooper 125 8
 


Unghunde samarbejdskonk. Næstved 25/02/2024

Hundefører Hund Point Placering
Tina Kofod Leika 136,1 5
Ib Hasemann Rydén Cooper 126,3 6


Kåring Kaisholm 04/02/2024
Hundefører Hund Point Placering
Sif Schrøder Rauna 106,8  
 

2023


Prøvekåring Kaisholm 28/12/2023
Hundefører Hund Point Placering
Sif Scrhøder Rauna 101  
Lene Nordstrøm Ziggie 98(ikke bestået*)  
*Fik ikke figurant på rundering

Kåringskonkurrence Kaisholm 09/12/2023
Hundefører Hund Point Placering
Lene Nordstrøm Ziggie 99,7 3
Karsten Nielsen Cayenne 78,6 5
Sif Schrøder Rauna 108 1
Lotte Rytter(Ringsted) Freddie 61,7 8
Kim Christiansen Qbiq 75,7 7
Ole Nielsen Cika 78 6
Oliver Anderson(Ringsted) Fligga 100 2
Lena Larsen Birlie 81,3 4


Unghundeoprykning Tåstrup 05/11/2023
Hundefører Hund Point Placering
Tina Kofod Leika 134,4 10


Unghundeoprykning Slagelse 29/10/2023
Hundefører Hund Point Placering
Claus Jensen Pingo 138,2 5
Maibrit Gyring-Nielsen Mille 117,3 8
Ib Hasemann Rydén Cooper 128,6 6


Holdmesterskab Vordingborg 15/10/2023
Kåringsklasse
Hundefører Hund Point Placering
Lene Nordstrøm Ziggie 95,4 1
Sif Schrøder Rauna 92,4 2

Unghundeklasse
Hundefører Hund Point Placering
Claus Jensen Pingo 160,2 2
Ib Hasemann Rydén Cooper 146,3 3

PH ØSTSJÆLLAND SAMLET VINDER AF HOLDMESTERSKABET MED 28 POINT


Klubmesterskab Kaisholm 01/10/2023
Kåringsklasse
Hundefører Hund Point Placering
Lena Larsen Birle 66,3 4
Ole Nielsen Cika 63 5
Lone Hasemann Rydén Enya 67,9 3
Lene Nielsen Cooper 41,6 6
Lene Nordstrøm Ziggie 93,3 2
Karsten Nielsen Cayenne 95,1 1

Unghundeklasse
Hundefører Hund Point Placering
Claus Jensen Pingo 152,8 1
Ib Hasemann Rydén Cooper 136,9 2



Unghundekonkurrence Kaisholm 19/08/2023
Hundefører Hund Point Placering
Claus Jensen Pingo 167,6 1
Ib Hasemann Rydén Cooper 155,2 2
Tina Kofod Laika 151,9 3
Maibrit Gyring-Nielsen Mille Udg Udg


Kåring Vordingborg 16/07/2023
Hundefører Hund Point Placering
Karsten P. Nielsen Amalka 108,5  


Sommer Cup Kaisholm 3. heat 08/07/2023, Samlet stilling
2 bedste resultater ud af de 3 heat

 
Hundefører Hund Point Placering
Sif Schrøder Rauna 128,5 1
Lene Nordstrøm Ziggie 128 2
Claus Jensen Pingo 126,4 3
Ib H Rydén Cooper 121,6 4
Tina Kofod Laika 107,9 5
Ole Nielsen Cika 99,9 6
Betina Larsen King 99,6 7
Lena Larsen Birlie 61,6(kun 1) 8
Lone H Rydén Enya 61,5(kun 1) 9


Prøvekåring Kaisholm 02/07/2023
 
Hundefører  Hund Point Placering
Karsten Nielsen Amalka 101,6  


Sommer Cup Kaisholm 2. heat 25/06/2023
 
Hundefører Hund Point Placering
Lene Nordstrøm Ziggy 63,5 1
Sif Rauna   2
Lone H. Rydén Enya   3
Claus Jensen Pingo   4
Ib H Rydén Cooper   5
Betina Larsen King   6
Tina Kofod Laika   7


Sommer Cup Kaisholm 1. heat 18/06/2023
 
Hundefører Hund Point Placering
Sif Rauna 65,2 1
Claus Pingo   2
Ib Cooper   3
Tina Laika   4
Betina King   5
Ole Cika   6


Kåringskonkurrence Vordingborg 11/06/2023
 
Hundefører Hund Point Placering
Karsten Nielsen Amalka 106,1 2
Lena Larsen Birlie 93,9 3


Unghundeoprykning Kaisholm 26/03/2023
 
Hundefører Hund Point Placering
Claus Jensen Pingo 159,2 2
Ib Hasemann Rydén Cooper 147,8 4
Tina Kofod Laika 142,6 5
       

 



Unghunde samarbejdskonk. Næstved 25/02/2024